تبلیغات

کریستیانورونالدو - رونالدو ومسی

http://setfa.net/images/i1liuw72ud1ouksa084u.gif
http://setfa.net/images/i1liuw72ud1ouksa084u.gif

این مقایسه رو حتما بخونین - کاملا منطقی ...

شاید مقایسه رونالدو و مسی تا حدی فراگیر و عمومی شده است که دیگر نتوان به کسی در مورد این ۲ بازیکن حرف جدیدی زد. صحبت ها و بحث هایی که در این سال ها پیرامون درخشش این ۲ ستاره تاریخ ساز پرتغالی و آرژانتینی شده است، بی تردید کمتر کسی را نا آشنا به این ۲ بازیکن پیدا می کنیم.

به راستی بهترین بازیکن دنیا کیست؟ نمی دانیم. و نمی خواهیم تصور کنید که می خواهیم روی این مورد بحث کنیم. رونالدو و مسی هریک دارای نقاط ضعف و قوتی هستند که غیر قابل انکار هستند. هرکدام قابلیت هایی دارند که نسبت به دیگری برتری هایی را دارد.

مسلما تلاش این دو بازیکن و به کار گیری توانایی های خود، در نهایت به سود باشگاه های آنها است و دو تن از برترین بازیکن های نسل خود هستند. کسی نیست که بازی های آنها را در هر هفته تماشا کند و آنها را تحسین نکند.

اجازه بدهید در این مقاله، بر روی قابلیت ها و برتری های نمایان و مهم رونالدو که نسبت به مسی دارد تمرکز کنیم. ستاره تیم ملی پرتغال و باشگاه رئال مادرید، در کدام موارد مهم و موثر ، برتر از مسی است؟

 

۱-دوندگی و سرعت

لیونل مسی احتمالا در نبرد های تن به تن با مدافعین ترسناک است و مسلما از لحاظ سرعت و دوندگی قابل قیاس با رونالدو نیست. در این مورد شما می توانید برتری محسوس رونالدو را نسبت به هر فوتبالیست دیگری مشاهده کنید. شاید رونالدو توانایی دریبل زدن فوق العاده ای نداشته باشد، اما مسلما این ضعف او توسط سرعت بالای این بازیکن پوشانده خواهد شد.

در ضد حمله ها سرعت رونالدو کشنده است و به ندرت دیده می شود که خط دفاعی، توانایی مهار ضد حمله های تیمی که رونالدو در آن بازی می کند را داشته باشد.

مسی شاید در حرکت با توپ سرعتی تر عمل کند، اما سرعت رونالدو در مصاف با مدافعین، بیان گر توانایی بالای او در این مورد است.

 

۲-ضربات آزاد

مسی در این روزها ضربات آزاد خوبی را روانه دروازه حریفان کرده است. نمایش خوب او در این مورد غیر قابل انکار است. البته او باید با ژاوی برای زدن ضربات آزاد رقابت کند، چرا که هافبک اسپانیایی بارسا هم چندین بار موفق به گلزنی از روی ضربات کاشته شده است.

با این حال، اگر ما بخواهیم برای یک بازی ۹۰ دقیقه ای تعیین کنم که چه کسی ضربات ایستگاهی راه دور را روانه دروازه کند، بدون شک انتخاب ما کریستیانو رونالدو خواهد بود.

هیچ کس نمی تواند همانند رونالدو به توپ های راه دور چنان ضربه بزند که توپ بارها تغییر مسیر دهد و شیب بردارد. ضربات او کشنده است. فرقی نمی کتد که از چه فاصله ای ضربه می زند. از فواصل ۳۵ متری چنان ضربات آزاد را روانه دروازه می کند که گویی یک ضربه آزاد زن حرفه ای از فاصله ۲۰ متری به سمت دروازه شلیک کرده است !

وقتی رونالدو برای زدن یک ضربه آزاد آماده می شود، کل استادیوم سکوت می کنند که او تمرکز کند و در واقع همه می دانند که ضربه او ترسناک خواهد بود. او در این مورد فردی قابل احترام در جهان است.

 

۳-نبرد های هوایی

مسی در زدن ضربات سر موفق نیست. دلیل آن تنها قد کوتاه اوست و به این معنا نیست که او در زدن ضربات سر ناتوان است.

مسی همانند پاهای خود، نمی تواند بر روی ضربات سر هم هنر خود را نشان دهد، با این حال دقت او در زدن ضربات سر بهتر از خیلی از بازیکنان است.

مشکل این است که قد او کوتاه است و نمی تواند به او کمک کند که همانند رونالدو در ضربات سر و نبرد با مدافعان جنگنده باشد. رونالدو بی شک در این مورد هر مدافعی را می ترساند و با پرواز های بلند خود می تواند از هر فردی بلندتر باشد. این چیزی است که مسی نمی تواند در آن به تیمش کمک کند، اما برای رونالدو یک مزیت به حساب می آید.


۴-دفاع کردن

رونالدو و مسی، هر دو تمایل دارند تا برای شرکت در کارهای دفاعی به عقب بازگردند. اما باز هم قد و قامت رونالدو به او این اجازه را می دهد که در زدن ضربات سر به مدافعین تیم خود کمک کند. برای همین است که همیشه هنگام دفاع کردن رونالدو درون محوطه جریمه حضور دارد و در زدن ضربات سر کمک می کند.

با این حال رونالدو با توجه به قد خود می تواند روی ضربات آزاد، در دیواره دفاعی قرار بگیرد. او همچنین می تواند درون محوطه جریمه برای یارگیری فعال باشد و روی ضربات آزاد و کرنر ها، به تیمش کمک کند.

دلایل واضح است و بی شک رونالدو در دفاع کردن بازیکنی بهتر از مسی است.

 

۵-فیزیک و قدرت بدنی بالا

قدرت بدنی رونالدو بهتر از مسی است. ساده است. او قادر است در جنگ های تن به تن بر سر توپ پیروز شود و بازیکن حریف را کنار بزند. این به خاطر فیزیک و قدرت بدنی بهتر اوست.

بدیهی است که رونالدو با ساق های قوی و محکمی که دارد، می تواند از فواصل دور دروازه بان ها را بترساند. مسلما مسی تلاش خواهد کرد که در زدن شوت های محکم راه دور بهتر عمل کند، اما پاهای کوچک او شاید اجازه ندهند که قدرت رونالدو را برای نبرد با مدافعین و یا شوت های محکم او را به نمایش بگذارد.

طبیعتا رونالدو در این مورد هم از رقیب خود برتر است و قدرت بدنی بالا و فیزیک مناسب او یک مزیت برای او می باشد.

به این ترتیب رونالدو می تواند با استفاده از این توانایی خود، تحرک بیشتری در نقاط مختلف زمین داشته باشد و تنها در امر گلزنی و گل سازی موثر نباشد، هر بازیکنی که همانند رونالدو فیزیک مناسبی داشته باشد در استقامت و جنبش های سریع می تواند برترین باشد.

رونالدو می تواند از این قابلیت های خود در کنار گلزنی های فراوان استفاده کند و با توجه به همه کاره بودن در زمین مسابقه، تنها با کمی دقت، بهترین بازیکن در جهان لقب بگیرد.

به نقل از طرفداری بود ...

------

اما مقایسه های دیگه ...

^ همکاری تیمی مسی بهتر از رونالدو

^ شوت زنی رونالدو بهتر از مسی

^ تکنیک رونالدو بهتر از مسی ( 100 برابر )

^ دریبل زنی مسی بهتر از رونالدو

^ قدرت رهبری و لیدر بودن رونالدو بهتر از مسی

^ تمام کنندگی : ---

در مورد تمام کنندگی : رونالدو تو 157 بازی 164 گل زده و با توجه به پست رونالدو که هافبک چپ هست و خیلی عقب میکشه بازیکن بهتری تو زمینه گلزنی از مسی هست ... حتی آقای گل هم شد با شکستن رکورد گلزنی تاریخ لالیگا با همون پست هافبک چپ ... یادمون نره که : رونالدو تو 3 سال برا رئال چند گل زده و مسی تو 8 سال برا بارسا چند گل زده !

کلا تابلوئه که رونالدو چقد از مسی کامل تر و بهتر هست ... در مجموع : 8-2 !

 منطقی و هیچ حرفی باقی نمیزاره !

نظرسنجی
قهرمان لالیگا و جام حذفی اسپانیا ؟

نویسندگان سایت
بستن
انجمن جاسازن با جوایزه ویژه
تبلیغات شما در این مکان
تبلیغات شما در این مکان
تبلیغات شما در این مکان
تبلیغات شما در این مکان